23 gru 2013

Bo tak niewiele potrzeba, by to zdrowie stracić…

Komentarz Agaty do artykułu Polacy wśród najmniej dbających o zdrowie narodowości  zamieszczonego na http://www.termedia.pl/Polacy-wsrod-najmniej-dbajacych-o-zdrowie-narodowosci,11279.html

Prawda o nas samych… 
o Polakach jest bardzo smutna, gdy zaczniemy zastanawiać się nad naszym podejściem do własnego zdrowia. Wystarczy spojrzeć na własną osobę i szczerze odpowiedzieć na pytania, czy ja sam dbam o zdrowie, czy robię kontrolne badanie krwi, czy uczestniczę w badaniach profilaktycznych? Jeśli odpowiedzi na takie proste a ważne pytania są pozytywne to już połowa sukcesu. Jednak prawdziwe odpowiedzi są znacznie gorsze. Żyjemy często z dnia na dzień nie zastanawiając się czy coś złego może nas spotkać. Przecież nic nie może się wydarzyć, przecież jesteśmy zdrowi, pełni życia, świat należy do nas. Gnamy nie patrząc na to piękno świata, które nas otacza, pniemy się po szczeblach by zdobyć jak najlepsze wykształcenie a następnie jak najlepszą pracę. Jednak to wszystko traci sens, gdy dopada nas jakaś choroba. Kiedy zaczynamy chorować nasze wykształcenie, praca nie pomagają nam w wyzdrowieniu. Nagle okazuje się, że tym najważniejszym czynnikiem, który się tak naprawdę liczy w życiu jest ZDROWIE. Tylko kiedy jesteśmy zdrowi jesteś w stanie walczyć z przeciwnościami pojawiającymi się na naszej drodze. To właśnie zdrowie ducha i zdrowie fizyczne sprawiają, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Nie ma cenniejszego daru jaki możemy otrzymać od Boga, jakim jest zdrowie. A o tym mogą mówić osoby, które zostały poddane wielkiej próbie, próbie walki o to co najcenniejsze. A więc pomyślmy o tym, co jest tak ważne na świecie. Pomyślmy o własnym zdrowiu, bo nikt za nas nie podejmie tej nierównej walki, kiedy zacznie coś w nas się psuć. Dbajmy o nas samych. Chodźmy do lekarzy na badania profilaktyczne, prowadźmy higieniczny i zdrowy tryb życia.
Bo tak niewiele potrzeba, by to zdrowie stracić…

1 komentarz:

  1. www.infraline.pl - korzystałem i gorąco poleca. Fachowcy, którzy wiedzą jak w dobrej cenie stworzyć iście królewskie SPA.

    OdpowiedzUsuń